Telekom Sektörü

Sadakat Programı Uygulamaları
Bir telekom operatörünün sadakat programından belki de tek beklentisi, müşterisinin rakiplerden gelen agresif tekliflerden etkilenmediğinden emin olmak olabilir.

Global bir araştırmaya göre telekom sektörü müşterilerinin yıllık kayıp oranı %10 ile  %67 arasında değişmekte. Telekom markalarının, özellikle de ürün ve hizmet tekliflerinde farklılaşma olmadığından, müşteri sadakatini sağlamak son derece zor.

Başarılı sadakat programları, telekomünikasyon markalarına rekabette farklılaşma ve karmaşayı azaltma becerisi sunar. Son dönemde birçok telekom operatörü sadece kendine ait ürün ve hizmetlerde değil başka sektörlerden farklı marka işbirlikleriyle müşterisinin hayat döngüsü içinde kalmayı başardılar. Müşterilerine sadece periyodik yenileme veya yükseltme döneminde iletişim kurmak yerine bazen bir kahve dükkanında verdiği indirimli bir kahve ile bazen de yemek siparişi verirken müşterisine dokunuyorlar. Yukarıda belirtilen yetenekleri iyi hazırlanmış sadakat programları ve mobil uygulamalar sayesinde gerçekleştiriyorlar.

Başka bir başarı da özel müşteri sadakati üzerine kurgulanmış programlardan elde ediliyor. Üst sosyo ekonomik sınıflar için üretilen bir programla daha çok harcama potansiyeli olan müşterilerin başka operatörlere gitmesini engelleyebilecek önlemler ve özel fırsatlar sunuyor. Biletleri tükenmiş bir konser için size iki ücretsiz davetiye gönderebilecek kadar agresif olabiliyor.

Jarvis telekom sektörüne sadece sadakat programı yönetimi değil müşteri yolculuğu haritası ve müşteriler arası ilişki ağıyla ilgili hizmetler de sunuyor. İlk görüşme için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

MÜŞTERİLERİNİZLE GERÇEK BİR BAĞ KURMAYA HAZIR MISINIZ?

Müşterilerinizle sıkı bağlar kurmak, davranışlarını değiştirmek ve işinizi büyütmek için artık yeni sadakat yaklaşımlarına ihtiyacınız var. Yeni bir sadakat programı tasarlamak veya var olan programınızı güçlendirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz!

""
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın!