Perakende Sektörü

Sadakat Programı Uygulamaları
Bugünün sadık tüketicileri her temas noktasında markalardan kişiselleştirme talep ediyorlar. Yeni nesil sadakat programları sayesinde perakendeciler tüketicilerine gerçek zamanlı, kişiselleştirilmiş pazarlama aktiviteleri ve hizmetleri sunabilirler.

Tüketicisiyle yaptığı parasal işlemler üzerinden kurulan ilişkinin artışta olduğu perakende sektörü, yeni nesil tüketicilerin etkisini de yakından hissetmekte. Bir çok perakende şirketi sadakat programı ve CRM verilerini veri depolarından çıkartıp veri ambarlarına taşıyıp analiz etme eğilimindeler. Ancak bu verilerden elde edilen sonuçlarla müşterilerinin taleplerini karşılamakta güçlük çekiyorlar.

EY’ın yaptığı global bir araştırmaya göre perakende şirketi yöneticilerinin yalnızca %19’u veri ve sistemlerini bireysel müşteri ihtiyaçlarını ortaya koyacak şekilde kullanabildiklerini belirtiyorlar, yöneticilerin %30’u da tüketiciye sundukları hizmet ve deneyimi kişiselleştirecek teknolojiye sahip olduklarını dile getiriyorlar.

Perakende sektörü, özellikle fiyat hassasiyeti olan müşterilerine sundukları fırsatlar ve avantajlarla başka markalara gitmesini engelleyebiliyor. Ancak her bir müşteriye özel kampanya çıkmak veya müşterilerin ürün yaşam sürelerini bulmak konusunda çok başarılı değiller.
Perakende sektörü müşterileri için dikkat edilmesi gereken 4 temel başlık var;

Müşteri merkezli analizler için teknoloji yatırımı yapmak rekabette fark yaratır.
Segmentler yerine doğrudan tüketiciye ulaşabilen yeni nesil sadakat programları üretmek, gelire katkı sağlar.
İşlemsel veri analizinin yanında müşteri davranışlarını da analiz etmek zorunluluktur.
Müşterilere gerçek zamanlı ve kişiye özel tekliflerde bulunmak gerçekçi bir hedeftir.

E-ticaretin perakende sektöründe rekabeti artırması, perakende sektörüne farklı bakış açıları kazandırdı. Dijital dünyada kitlelerin gerçek hayata göre daha fazla veri bırakıyor olması, bu verilerin takip edilerek doğru kitleye doğru mesajın iletilmesinin yolunu açıyor.

Jarvis’in deneyimli ekibiyle var olan sadakat programınızı tekrar gözden geçirebilir veya yenileyebilirsiniz.

MÜŞTERİLERİNİZLE GERÇEK BİR BAĞ KURMAYA HAZIR MISINIZ?

Müşterilerinizle sıkı bağlar kurmak, davranışlarını değiştirmek ve işinizi büyütmek için artık yeni sadakat yaklaşımlarına ihtiyacınız var. Yeni bir sadakat programı tasarlamak veya var olan programınızı güçlendirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz!

""
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın!