Otomotiv Sektörü

Sadakat Programı Uygulamaları
Ford Motor Şirketi’nin kurucusu, ‘verimliliğin babası’ olarak anılan Henry Ford 1908 yılında 10 bin araç üretirken, 1915 yılına gelindiğinde kapasitesini %4000’den fazla arttırarak tam 472.350 araç üretmiştir.

Küresel rekabetten en çok etkilenen sektörlerden biri olan otomotiv sektörü, araç sahip olma süresinin uzunluğu nedeniyle müşterilerine öncelikle satış yapmayı hedeflemiştir. Ancak satış sonrası hizmetlerin sağladığı kazançlar ve müşterilerin araç deneyimleriyle ilgili paylaşımların artması otomotiv markalarının da sadakat programı yatırımı yapmaya zorlamıştır.

Sadakat programları, otomobil markalarının müşterileriyle sürekli bağlılıklarını sağlamaları ve ödüllendirmelerini sağlayan stratejik bir odak noktasıdır. Aynı program satış sonrası hizmetlerde de hem müşteri memnuniyetini artırmak hem de çapraz satış fırsatları açısından önemlidir. Müşterilerin program aracılığıyla kazandıkları puanlar, indirimler veya ödüller markaya bağlı kalmalarını ve gelecekteki harcamalarını artırmalarını sağlayacak unutulmaz ve benzersiz bir müşteri deneyimi sunmalarına yardımcı olur.

Diğer taraftan otomobil kullanıcıları (özellikle erkek sürücüler) zamanla kullandıkları araca ve dolayısıyla markasına doğal yollardan bir bağ geliştirirler. 2015 yılında Volkswagen’in global piyasada ve özellikle ABD’de yaşadığı emisyon krizi başta marka üzerinde çok olumsuz etkiler yaratacak gibi görünse de markanın “Brand Love” endeksinin çok yüksek olması nedeniyle etkisi neredeyse hissedilmeden atlatıldı. Öyle ki; 2007-2015 yılları arasında Volkswagen’in Amerikan müşeterilerinin tatmin oranı %80 oranındaydı. Krizi takip eden 2016 ve 2017 yıllarında bu rakam%77 bandına düşse de 2018 yılında %81’e tekrar ulaştı. 

Jarvis otomobil markalarına kullanamadıkları müşteri potansiyelini gözden geçirip uygun teknoloji ve sadakat yönetimi programı önerisinde bulunur. İlk görüşme için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

MÜŞTERİLERİNİZLE GERÇEK BİR BAĞ KURMAYA HAZIR MISINIZ?

Müşterilerinizle sıkı bağlar kurmak, davranışlarını değiştirmek ve işinizi büyütmek için artık yeni sadakat yaklaşımlarına ihtiyacınız var. Yeni bir sadakat programı tasarlamak veya var olan programınızı güçlendirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz!

""
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın!