Oyunlaştırma

Pazarlama süreçlerinize uyarlayabileceğiniz oyunlaştırma kurguları ile müşterinizin davranışlarına en kolay yoldan etki edip, satın alma motivasyonunu artırabileceğinizi biliyor muydunuz? Jarvis, oyunlaştırma kurgularıyla iş hedeflerinizi gerçekleştirebileceğiniz profesyonel çözümler sunuyor.

Satın alma motivasyonunu artırmak ve özellikle dijital mecralarda marka sadakatini güçlendirmek amacıyla pazarlama aksiyonları içerisine yapılan oyun entegrasyonlarına oyunlaştırma adı veriliyor. 

Oyunlaştırma neden bu kadar etkili?

Pazarlama veya sadakat yönetimi amacıyla üretilen oyunlaştırma kurguları, müşterilerin rekabet ve başarı hislerine dokunarak onları sürekli aktif tutmayı amaçlıyor. Ayrıca oyunlaştırma uygulamaları da markalar için özel birer mecra haline dönüşüyor.
Temel oyunlaştırma kurguları üretilmeden hedefler , hedef kitle ve hedef kitle için neyin dayanılmaz olduğunu keşfetmek oldukça önemlidir. Bu keşfin ardından ödüller, yarışlar, harekete geçirici unsurlar, oylamalar, eğlence ve sanal rekabeti içeren oyunlaştırma kurguları ile müşterileriniz ve markanız arasında bir çekim oluşturabilir ve ilişkinizi güçlendirebilirsiniz.. Geniş uygulama alanı, yüksek miktarda yaratıcılık ve büyük hedefler ortaya koyduğunuz doğru oyunlaştırma kurguları ile yeni sadık müşteriler kazanırken marka algınızı da yükseltebilirsiniz.

Jarvis ve Oyunlaştırma

Bize göre oyunlaştırma ister pazarlama amaçlı isterse de eğlence amaçlı olsun, modern yaşamın önemli parçalarından biri haline geldi. Oyunlaştırma ile kullanıcılara yaşattığı duygular üzerinden bir pazarlama stratejisi oluşturmak, markalar için akıllıca ve bir o kadar da zor bir süreç. Jarvis bu kulvarda size;

  • Müşterilerinizin, potansiyel müşterilerinizin ve iş ortaklarınızın ve çalışanlarınızın katılımcı olmalarını sağlamayı,
  • İnsanların başarı ve rekabet vb duygularına hitap ederek reklamlara maruz bırakmadan yeni müşterileriniz haline gelebilmelerini,
  • Müşterilerinizi tanımanıza ve gelecekte onlar için kişiselleştirilmiş kampanyalar yapmanıza yardımcı olmayı,
  • Kurum içi bir oyunlaştırma yaptığınızda çalışanlarınız arasında bir ortaklık ve aidiyet duygusu oluşturup kuruluş içindeki bağları güçlendirmeyi,
  • Potansiyel müşterinin satın alma kararlarına entegre olmayı,
  • Müşterilerin sadakatinde artış sağlayabilmeyi,
  • Günümüz için standart sayılabilecek pazarlama yöntemlerine başvurmadan markanız hakkında bilgi verebilmeyi hedefliyor.

Jarvis Atölye’de müşteri sadakati oluşturmaya çalışırken motivasyon arttırıcı kurguları her zaman ön planda tutuyoruz. Hatta motivasyon oluşturmanın bir bilim olduğuna inanıyor ve bu alanda kendi geliştirdiğimiz metodolojileri sürekli yeni bilgilerle güncelleyerek uyguluyoruz.
Oyunlaştırma davranış yönetimini etkilemek için kullandığımız en önemli yollardan birisi. Buradaki temel hedefimiz müşterilerinizi neyin motive ettiğini anlamak, varolan davranışı incelemek ve hedefler doğrultusunda müşteri ile ilişkiyi güçlendirmek ve davranış değiştirmek. Bunun için ilk adımları atarken müşterilerinizin koşacağı yolu esnek ve eğlenceli bir şekilde modelliyoruz Bu sayede müşterilerinizin motivasyon eşiğini karşılayan , süreç boyunca onları etkileyen, eğlendiren elementlerin birarada olduğu ve kendi istekleriyle sadık bir müşteri noktasına gelmelerini sağlayan kurguları oluşturuyoruz.
Jarvis oyunlaştırma ekibi olarak bu yolda hiç ayrılmadığımız iki önemli referans çizgimiz var. İlki insan odaklı düşünmek, ikincisiyse motivasyonu bir bilim olarak ele alıyor olmamız. Bizce, hedefleri gerçekleştirmenin ve sürekli kılabilmenin en verimli yolu insanların davranışlarını etkilemekten ve değiştirmekten geçiyor. Oyunlaştırmayı ilk sırada tutarak davranışı etkileyen tüm faktörleri bu çerçevede değerlendiriyoruz. Metolodoijimiz sayesinde değerlendirme, strateji, iletişim, teknoloji, ödüllendirme ve tüm hareketlerin ölçümünü bir arada size sunabiliyoruz. Altyapımızı sürekli yeniliyor ve gerçek zamanlı çözümler sunmaya odaklanıyoruz. Jarvis’e özel oyunlaştırma motorumuz (gamification engine) sayesinde müşterilerinizle daha derin ve daha sıkı bir iletişim kurarak , hedeflenen davranışları elde ederek sadece bugünü anlamanızı değil geleceği de öngörmenizi sağlıyoruz.
Kısacası müşterilerinizi tanımak, onları anlamak, onların motivasyonunu artırmak ve davranışı değiştirmek bizim işimiz. Bunun için dünyadaki tüm gelişimleri takip ederek dünya standardında çözümler ortaya koymak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sunduğumuz çözümleri de CRM, satış, kanal yönetimi (channel management) ve pazarlama alanındaki tecrübe filtremizden geçirerek size anahtar teslim bir oyunlaştırma sistemi sunuyoruz.
Biz tüm bu işleri yapıp etkili bir oyunlaştırma planı hazırlarken size kalan tek şey arkanıza yaslanıp sorularımızı yanıtlamak. Eğer hazırsanız hemen başlayabiliriz?

MÜŞTERİLERİNİZLE GERÇEK BİR BAĞ KURMAYA HAZIR MISINIZ?

Müşterilerinizle sıkı bağlar kurmak, davranışlarını değiştirmek ve işinizi büyütmek için artık yeni sadakat yaklaşımlarına ihtiyacınız var. Yeni bir sadakat programı tasarlamak veya var olan programınızı güçlendirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz!

[]
1 Step 1
kabul et!
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın!