Finans Sektörü

Sadakat Programı Uygulamaları
Finans sektöründe küresel ekonomik koşulların yanında artan rekabetle üretilen mal ve hizmetlerin giderek birbirine benzemesi, kar paylarının düşmesine, müşteri sadakatinin azalmasına neden olmuştur. Bugün bankacılıkta “Pazar Payı” kavramını ile “Müşteri Payı” kavramı eşdeğer anlam taşır.

Günümüzde bankalar, sigorta şirketleri ve diğer hizmet sağlayıcılar gibi birçok işletme, müşteri ilişkileri yönetimi ile sadakat yönetimini doğru yaptıkları takdirde yeni müşteri edinmeden mevcut müşterilerin yaşam boyu değerlerini en üst düzeye çıkartmak kaydıyla işletmelerini büyütebileceklerinin farkındalar. Özellikle bankalar, müşteri verileriyle ilgili yeni teknolojileri ilk edinen kurumlar arasındalar. Perakende bankacılığının gelirlerinin artması var olan müşterileriyle olan ilişkilerinini uzunluğuyla orantılıdır. Dijitalleşme ile beraber; günü sınırlı saatlerinde hizmet veren şubeler yerine, 7/24 müşterisiyle bağlarının devam ettiği mobil bankacılık ve telefon bankacılığına gibi kesintisiz kanalların geliştirilmesi sağlanmıştır.

American Express, 2012 yılında Amerika’nın en büyük 11 kredi kartı sağlayıcısı arasında müşteri memnuniyeti skorları en iyi şirket seçildi. Şirket yetkilileri, American Express Membership Reward adlı sadakat programlarının kazanımlarını artırmak için 2013 yılında 342 milyon dolar harcayacaklarını dünya kamuoyuna açıkladı. Bu, bir sadakat programı için telaffuz edilen en yüksek bütçelerden biridir. Uzmanlar şirketlerin bu konudaki bütçelerini artırmasını bu uygulamanın başarısına bağlıyor.

Bankacılıkta Müşteri Deneyiminin Geleceği
Müşteri Deneyimi ve Yatırımlar
Müşteri Deneyimi ve Yatırımlar

Dijital dönüşüm ve endüstri 4.0 ile gelen yeni ve yıkıcı iş modelleri finans sektörünü de etkisi altına alıyor. Fintech adı verilen finansal hizmetler sunan yeni nesil finansal iş modelleri geleneksel kalmış ve regülasyonlarla ilerleyen klasik bankacılığı önümüzdeki dönemde küçülmeye zorlayabilir. Bu şartlarda bankacılığın elindeki müşteri yönetim sistemleri ve sadakat programı yönetimi yatırımları daha çok değer kazanıyor.
Jarvis deneyimli ekibiyle finans sektörüne özel yeni nesil sadakat programı çözümleri geliştiriyor. Var olan programlarınızla uyumlu ve günümüzün ihtiyaçlarına da cevap veren çözümleri dinlemek isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olur.

MÜŞTERİLERİNİZLE GERÇEK BİR BAĞ KURMAYA HAZIR MISINIZ?

Müşterilerinizle sıkı bağlar kurmak, davranışlarını değiştirmek ve işinizi büyütmek için artık yeni sadakat yaklaşımlarına ihtiyacınız var. Yeni bir sadakat programı tasarlamak veya var olan programınızı güçlendirmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak başlayabilirsiniz!

""
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
Call Now ButtonŞimdi Bizi Arayın!